Blog

Facebook hakkında şaşırtıcı gerçekler ve istatistikler

Posted by on Oct 11, 2012 in Blog | 0 comments

Facebook hakkında şaşırtıcı gerçekler ve istatistikler

Bundan ancak 10 yıl öncesini zar zor hatırlayabildiğimiz ve bilim kurgu filmlerinden fırlamış gibi duran akıllı telefonların, tabletlerin yer aldığı, “tweet” ve “pinning” gibi yeni terimlerin yaşamımızın azımsanamayacak bir bölümünü kapsadığı bir dünyada yaşıyoruz. Dünya üzerinde 650 milyon’dan fazla kullanıcısı olan Skype ‘tan kendi hesabımızı açıp, İzlanda’da bulunan biriyle anında video görüşmesi yapabiliyor ve bunu yaparken de koltuğumuzda oturup içeceğimizi yudumluyabiliyoruz. Ne kadar kolay değil mi? Şimdilerde bize gayet normal gelen tüm bunlar, 10 yıl öncesinde düşünüldüğünde hayalden öte gidemezdi. Fakat teknolojinin ve meraklılarının hızla artması bunları günlük rutinlerimizin arasına bir anda yerleştiriverdi. Hayatımız bir yandan hızla kolaylaşırken, bir yandan da bundan bir kaç yıl sonra neler olabileceğini kestirmemiz de giderek zorlaşıyor. (more…)

İşte iPhone 5 ile ilgili tüm detaylar!

Posted by on Sep 13, 2012 in Blog | 0 comments

İşte iPhone 5 ile ilgili tüm detaylar!

Tüm dünyanın merakla beklediği iPhone 5’in tanıtımı, dün akşam Phil Schiller’ın yaptığı sunum ile birlikte gerçekleşti. Sizler gibi bizim de heyecanla takip ettiğimiz lansmanda iPhone 5’in bir çok yeni özelliği gözler önüne serildi. İşte iPhone 5 ile ilgili tüm detaylar! (more…)

Socialbakers’dan ülke bazlı Facebook raporları

Posted by on Sep 12, 2012 in Blog | 0 comments

Socialbakers’dan ülke bazlı Facebook raporları

Socialbakers, Facebook sayfalarının ülke bazlı raporlarını yayınlamaya başladı. Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu raporlarda, sosyal müşteri hizmetlerindeki yeni standarda bağlı  “Socially Devoted” isimli yeni bir bölüm yer alıyor.

Başlarda, markaları Facebook üzerinden verilen cevapların oranları üzerinden değerlendirmeye çalıştıklarını bildiren Socialbakers, 100 sorunun %95’ine cevap veren bir markanın 1000 sorunun %90’ına cevap veren bir markadan daha fazla skor elde edeceğini düşünerek, toplam cevap sayılarına bakarak bir değerlendirme yapmaya karar verdi. Böylece markaların sayfaları daha adil oranlarla kıyaslanabilecek. (more…)

Boom Balloon’a oyun severlerden büyük ilgi

Posted by on Aug 8, 2012 in Blog | 0 comments

Boom Balloon’a oyun severlerden büyük ilgi

Krati Yazılım ve Fish Animation & Vfx firmalarının ortak yapımı olan “Boom Balloon” bugün App Store’da yerini aldı. Daha ilk günden oyun severlerin beğenisini kazanan Boom Balloon’un kısa zamanda milyonlara ulaşması bekleniyor. Bu bağımlılık yapan oyunu Game Center entegrasyonu ile diğer oyuncularla skorlarınızı paylaşarak daha zevkli hale getirebilirsiniz. Keyifli yarışın bir parçası olmak için tıklayın: http://itunes.apple.com/app/boom-balloon/id518331707?mt=8 (more…)

Yeni oyunumuz “Boom Balloon” çok yakında App Store’da!

Posted by on Jul 31, 2012 in Blog | 0 comments

Yeni oyunumuz “Boom Balloon” çok yakında App Store’da!

Krati Yazılım ve Fish Animation & Vfx firmalarının ortak yapımı olan “Boom Balloon” oyunu, onaylanması için Apple’a gönderildi. Boom Balloon kısa bir sürede oyun severlerin favorisi olmayı hedefliyor. (more…)

İşte Karşınızda Yeni iPad!

Posted by on Mar 8, 2012 in Blog | 0 comments

İşte Karşınızda Yeni iPad!

Merakla beklenen yeni iPad, dün San Francisco’daki YerBa Buena Sanat Merkezi’nde  düzenlenen etkinlikle Apple’ın CEO’su Tim Cook tarafından tanıtıldı. Apple, iPad ve iPad 2 tabletlerini sırasıyla Mart 2010 ve Mart 2011’de yine aynı yerde, efsane CEO’su Steve Jobs ile tanıtmıştı. Ancak bu sefer Jobs’un koltuğunu devralan Tim Cook basının karşısına çıktı. (more…)

Markalar Zaman Tüneli’ne geçiyor!

Posted by on Mar 2, 2012 in Blog | 0 comments

Markalar Zaman Tüneli’ne geçiyor!

Facebook, 29 Şubat’ta Zaman Tüneli’ni markaların kullanımına açtı. Tüm markalar önümüzdeki bir ay boyunca istedikleri zaman sayfa tasarımlarını değiştirebilecekler. Zaman Tüneli’ne geçmeyen sayfalar ise, 30 Mart günü otomatik olarak Facebook tarafından Zaman Tüneli’ne geçirilecekler.

İçeriğini sürekli yenileyen ve en son Zaman Tüneli gibi radikal bir uygulama ile değişen Facebook’un bu uygulaması, markaların tanıtımlarını yapmaları açısından iyi bir fırsat gibi görünüyor. Öncelikle Zaman Tüneli, markaların kendilerini daha iyi ve özgün bir şekilde ifade edebilmeleri imkanını sunuyor. Sayfada kullanılan görseller özellikle ön plana çıkıyor; dolayısıyla sayfa, tasarım açısından daha zengin gözüküyor. (more…)

Sosyal Medya Şirketiniz İçin Neden Önemli?

Posted by on Feb 28, 2012 in Blog | 0 comments

Sosyal Medya Şirketiniz İçin Neden Önemli?

Sosyal medya her ne kadar yeni bir terim olarak düşünülse de 1970’lere dayanan bir geçmişe sahiptir. Fakat gerçek manada 2006’dan sonra hız kazandığını düşünecek olursak bazıları ve özellikle küçük şirketler için hala yeni bir kavram olarak görülüyor.

Son yıllarda internet kullanımının ve sosyal paylaşım sitelerinin artmasının bir sonucu olarak, sosyal medyanın ve bu medyayı amaçları doğrultusunda kullanan şirketlerin hızla geliştiğini ve büyüdüğünü görüyoruz. Sosyal medya artık, şirketlerin sosyal medya ağlarında güçlü profiller kurmaları ve bunları düzenli şekilde yönetebilmeleri için bir tercihten çok zorunluluk halini almaya başladı. (more…)

Sosyal Medyanın Yeni Fenomeni: Pinterest!

Posted by on Feb 27, 2012 in Blog | 0 comments

Sosyal Medyanın Yeni Fenomeni: Pinterest!

Twitter, Facebook, Tumblr gibi sosyal medya fenomenlerine bir yenisi daha eklendi: Pinterest. Peki nedir bu Pinterest?

Aslında 2 yılı aşkın bir süredir kullanımda olan ancak Türkiye’de ve tüm dünyada yeni yeni dikkatleri üzerine çeken Pinterest, fotoğraf ve video paylaşımları yapabileceğiniz, pano sistemiyle çalışan sosyal bir platformdur. Pin (iğne) ve interest (ilgi) kelimelerinin birleşiminden oluşan Pinterest için daha kısa bir ifade kullanılacak olunursa bir ”resim imleme” sitesi de diyebiliriz. (more…)

Mac için Messages uygulamasının Beta versiyonu çıktı

Posted by on Feb 21, 2012 in Blog | 0 comments

Mac için Messages uygulamasının Beta versiyonu çıktı

Hepimizin bildiği gibi her yazılımın bir raf ömrü vardır. Görünüşe bakılırsa OS X Lion’un anlık mesajlaşma programı olan iChat için de bu süre dolmuşa benziyor. Apple, iChat uygulamasının yerini alması beklenen, Mac OS X Mountain Lion ile sunulacak olan ‘Messages’ uygulamasının beta versiyonunu çıkardı.

Messages uygulaması bir Mac kullanıcısının iChat’in de var olan herşeyi değiştireceğe benziyor. Ancak endişelenmeye gerek yok, eğer düzenli bir iChat kullanıcısıysanız iChat’iniz yeni mesajlar uygulamasında yerleşik özellikleriyle birlikte devam ediyor olacak. (more…)